ZAJÍMAVOSTI A PROBÍHAJÍCÍ AKCE

PROGRAM PRO MŠ
"NOŽKOHRÁTKY"

Výchovně-vzdělávací + pohybový + zábavný program, se kterým ve školním roce 2020/2021 navštěvuji mateřské školy břeclavského okresu. Program, mimo jiné, přináší spoustu zajímavých informací, rad a tipů pro pedagogy. 

Příběh o bolavých nožičkách s ukázkou fyzioterapie v praxi, pestré cvičení a hry s řadou pomůcek, které děti velmi baví. 

Věděli jste, že s výměnou chrupu (6. - 7. rok) koresponduje proces kostnatění nohou a dětské nožky se po tomto čase mnohem hůře korigují? Věděli jste, že pro korekci těžších vad nohou je zapotřebí speciálního globálního cvičení a čím dříve se s ním začne, tím lepšího efektu je možné dosáhnout? Opravdu spoustu se toho dá s dětmi provádět v mateřských školách, které jsou tak ideálním prostředím pro změnu, nejen dětských nohou, k lepšímu.

Zajímejte se o program ve své MŠ.  

TERAPIE PŘÍSTROJEM
REBOX - PHYSIO 3

Velká efektivita v léčbě akutní i chronické bolesti díky okamžitému analgetickému, myorelaxačnímu a antiedematoznímu účinku. Terapie tímto přístrojem je vysoce účinná ve srovnání s jinými metodami fyzikální terapie.

Přístroj je hojně využíván lékaři a fyzioterapeuty v soukromých praxích, nemocnicích i sportovních klubech k léčbě různorodé bolesti pohybového aparátu, svalových spazmů a otoků.

  Terapie není časově ani finančně nákladná. Může být provedena samostatně či být součástí globální terapie spolu s použitím jiných technik.

Samost. Rebox terapie: 10 - 30 min./ 100 - 300 Kč. 

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

úžasná metoda se širokým záběrem

Zbavte se otoků, bolestí z pnutí a tlaku ve tkáních, pocitu těžkých končetin a pomerančové kůže způsobené městnáním lymfy ve tkáních díky nedostatečnosti lymfatického systému. Manuální lymfodrenáž rovněž pozitivně ovlivňuje imunitu, trávení, spánek, redukční snahy atd. Mimo jiné se jedná o zcela nebolestivou a velmi příjemnou proceduru, která je úžasně relaxační.

Myslíte, že přístrojová lymfodrenáž umí to co ta ruční? Ani omylem. Postup i výsledky manuální lymfodrenáže jsou s těmi přístrojovými zcela nesrovnatelné. Má-li mít lymfodrenáž skutečné výsledky a léčebný význam, je potřeba zvolit tu manuální.

Jedině zkušené ruce a zrak terapeuta dokáží lymfu nespočtem speciálních konkrétních hmatů navést vždy přesně k daným uzlinám a ne ji jen přetlakem hnát nespecificky k ústí lymfosystému. Přesná lokace a stimulace uzlin, stejně jako dostatečný čas a adekvátní tempo jsou pak dalšími podmínkami, úspěšné terapie.

Např. lymfodrenáž dolních končetin = uvolnění  krční oblasti (vyústění systému) + ošetření podpažních krajin + ošetření hrudní a břišní krajiny + ošetření dolních končetin zepředu + zezadu.. cena 1000 Kč

DIAGNOSTIKA NOHOU 

Opírá se o celkové vyšetření pohybového aparátu, anamnézu, statické a dynamické vyšetření, včetně vyšetření na led-podoskopu, vyšetření pohmatem a další specifické testy. Není-li zjištěný stav stavem ideálním, je možno na vyšetření ihned navázat léčbou - vhodným cvičením či kombinací cvičení s korekcí, tedy komplexním aktivním přístupem. K výstupu z vyšetření patří rovněž doporučení vhodné obuvi. 
 

TERAPIE NOHOU AKTIVNÍMI STÉLKAMI

V ambulanci je prováděna korekce vad nohou (vybočených palců, příčně i podélně plochých nohou) na míru zhotovovanými aktivními stélkami.

Tato korekce umožňuje nastavení skeletu nohou (tzv. pilířů) do optimálního postavení a podporuje aktivní práci nohou se zapojením požadovaných svalů a tím dochází k úpravě problému, na rozdíl od korekce stélkami pasivními.

Jedinečné prefabrikáty k výrobě stélek, zn. Formthotics, jsou do ambulance dováženy z Nového Zélandu.

Způsob a posouzení vhodnosti korekce se vždy opírá o výsledky podrobného vyšetření nohou (vč. vyšetření na novém led-podoskopu), kineziologického rozboru a dalších šetření.

Tuto korekci je možné využít u dětí i dospělých a je také možno ji navíc velmi účinně doplnit o kineziologické tejpování, které vás ráda na místě naučím.

Cena stélek 300- 500Kč, dle spotřebovaného materiálu.

TERAPIE NOHOU

TEJPOVÁNÍM

Na zjištěné vady nohou je možno navázat různými terapeutickými možnostmi vč. tejpování. Naučte se tejpovat podélně či příčně ploché nohy, nohy plochovbočené, vbočené palce, bolestivé Achillovky atd. Jedná se o aktivní terapii, která spolu se cvičením funguje výborně.

SPIRÁLNÍ STABILIZACE 

(SM systém) 

V ordinaci učím cvičení metodou doktora Smíška, která upravuje svalové dysbalance, centruje klouby do správného postavení a v globálu působí trakčně na trup - je velmi vhodná pro osoby s vadným držením těla, skoliózou, bolestmi zad, výhřezy plotének, zúženým páteřním kanálem, po operacích páteře, po porodu atd. Je rovněž vhodná pro nácvik správného stereotypu chůze jako odrazový můstek nordic walkingu, jako doplňkové cvičení pro sportovce či kondiční cvičení pro vsechny věkové kategorie. Je možno se také domluvit na cvičení v páru.

OŠETŘENÍ TECHNIKAMI MĚKKÝCH TKÁNÍ

razantní, avšak velmi účinná terapie

Metoda uvolňující jednotlivé tkáně po vrstvách je používaná k dokonalému uvolnění svalů, k úlevě od bolesti a jako odrazový můstek pro uvolňování kloubních blokád. Razantní, ale opravdu velmi účinná, často nesprávně nazývaná ,,masáží". Pro ruce terapeuta je to technika velmi obtížná, proto ji většina terapeutů neprovádí jako ,,na běžícím páse". Má-li být efekt procedury dlouhodobý a dřina terapeuta zúročena, je zapotřebí navázat na ni správnými opatřeními a cvičebními postupy, které je potřeba prve objasnit a naučit.

FYZIO PROŠKOVÁ
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!