AKTUALITY, NOVINKY A PRÁVĚ PROBÍHAJÍCÍ AKCE

PROGRAM PRO MŠ
"NOŽKOHRÁTKY"

Výchovně-vzdělávací + pohybový + zábavný program, se kterým ve školním roce 2020/2021 navštěvuji mateřské školy břeclavského okresu. Program, mimo jiné, přináší spoustu zajímavých informací, rad a tipů pro pedagogy. 

Příběh o bolavých nožičkách s ukázkou fyzioterapie v praxi, pestré cvičení a hry s řadou pomůcek, které děti velmi baví. 

Věděli jste, že s výměnou chrupu (6. - 7. rok) koresponduje proces kostnatění nohou a dětské nožky se po tomto čase mnohem hůře korigují? Věděli jste, že pro korekci těžších vad nohou je zapotřebí speciálního globálního cvičení a čím dříve se s ním začne, tím lepšího efektu je možné dosáhnout? Opravdu spoustu se toho dá s dětmi provádět v mateřských školách, které jsou tak ideálním prostředím pro změnu, nejen dětských nohou, k lepšímu.

Ptejte se na program ve své MŠ.  

TERAPIE PŘÍSTROJEM
REBOX - PHYSIO 3

Velká efektivita v léčbě akutní i chronické bolesti díky okamžitému analgetickému, myorelaxačnímu a antiedematoznímu účinku. Terapie tímto přístrojem je vysoce účinná ve srovnání s jinými metodami fyzikální terapie.

Přístroj je hojně využíván lékaři a fyzioterapeuty v soukromých praxích, nemocnicích i sportovních klubech k léčbě různorodé bolesti pohybového aparátu, svalových spazmů a otoků.

Přesvědčte se o jeho účincích na vlastní kůži. Terapie navíc není časově ani finančně nákladná.

Samostatná Rebox terapie: 10 - 30 minut/ 100 - 300 Kč. 

Terapie může být i součástí globální terapie, dle vyšetření a dohody.


POCTIVÁ MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Zbavte se otoků, bolestí z pnutí a tlaku ve tkáních, pocitu těžkých končetin a pomerančové kůže způsobené městnáním lymfy ve tkáních díky nedostatečnosti lymfatického systému. Manuální lymfodrenáž rovněž pozitivně ovlivňuje imunitu, trávení, spánek, redukční snahy atd. Mimo jiné se jedná o zcela nebolestivou a velmi příjemnou proceduru, která je úžasně relaxační.

Myslíte, že přístrojová lymfodrenáž umí to co ta ruční? Ani omylem. Postup i výsledky manuální lymfodrenáže jsou s těmi přístrojovými zcela nesrovnatelné. Má-li mit lymfodrenáž skutečné výsledky a léčebný vyznam, je potřeba zvolit tu manuální.

Jedině zkušené ruce a zrak terapeuta dokáží lymfu nespočtem speciálních konkrétních hmatů navést vždy přesně k daným uzlinám a ne ji jen přetlakem hnát nespecificky k ústí lymfosystému. Přesná lokace a stimulace uzlin, stejně jako dostatečný čas a adekvátní tempo jsou pak dalšími podmínkami, úspěšné terapie.

Přijďte se o tom sami přesvědčit.
Např. lymfodrenáž dolních končetin = uvolnění  krční oblasti (vyústění systému) + ošetření podpažních krajin + ošetření hrudní a břišní krajiny + ošetření dolních končetin zepředu + zezadu.. cena 800 Kč

LYMFODRENÁŽ ZDARMA? 
Po absolvování dvou alespoň 60ti minutových lymfodrenáží získáte k další lymfodrenáži zdarma provedení hlavové a obličejové sestavy, která působí zklidňujícím efektem, účinkuje proti bolestem hlavy, navozuje lepší spánek, lepší stav pleti a je neskutečně příjemná.

TERAPIE NOHOU AKTIVNÍMI STÉLKAMI

V ambulanci je prováděna korekce vad nohou (vybočených palců, příčně i podélně plochých nohou) na míru zhotovovanými aktivními stélkami.

Tato korekce umožňuje nastavení skeletu nohou (tzv. pilířů) do optimálního postavení a podporuje aktivní práci nohou se zapojením požadovaných svalů a tím dochází k úpravě problému, na rozdíl od korekce stélkami pasivními. 

Jedinečné prefabrikáty k výrobě stélek, zn. Formthotics, jsou do ambulance dováženy z Nového Zélandu.

Způsob a posouzení vhodnosti korekce se vždy opírá o výsledky podrobného vyšetření nohou (vč. vyšetření na novém led-podoskopu), kineziologického rozboru a dalších šetření.

Tuto korekci je možné využít u dětí i dospělých a je také možno ji navíc velmi účinně doplnit o kineziologické tejpování, které vás ráda na místě naučím.

Cena stélek 200 - 400 Kč, dle spotřebovaného materiálu.