AKTUALITY, NOVINKY A PRÁVĚ PROBÍHAJÍCÍ AKCE

Kurz DĚTSKÁ NOHA Z POHLEDU FYZIOTERAPEUTA  

 O dětských nohách a jejich obouvání koluje řada nepravdivých informací. Poznáte, že se vašim dětem vyvíjí nožky správně? Víte, čím můžete vývoj dětských nohou narušit a čím mu můžete naopak pomoci? Třeba patříte k těm, kteří nevědí, že s dobrým úmyslem dělají něco špatně, kupují ,,kvalitní" obuv, která ve skutečnosti dětské noze neprospívá či dokonce škodí. Věděli jste, že je stav nohou jakýmsi ukazatelem celkového vývoje dítěte a že spolu velmi často souvisejí poruchy řeči, koordinace, vadné držení těla a vadný vývoj nohou? Tušili jste, že lze na základě stavu nohou a držení těla částečně dítěti prorokovat sportovní kariéru, případně její bariéry?
* Připravila jsem pro vás nabitý kurz "Dětská noha z pohledu fyzioterapeuta", která má být osvětou a přínosem pro děti i jejich dospělé zástupce. Tento kurz je uceleným výsledkem mé práce s dětmi a výzkumu v oblasti dětských nohou pro laickou veřejnost. Kurz je pořádán bez účasti dětí. 
* 2,5 hodiny informací, praktických ukázek a odpovědí na vaše dotazy. Na kurz je nutno se předem zaregistrovat, tak si pospěšte ;) Platbu je možno uskutečnit hotově v ordinaci či elektronickým bankovnictvím - platební podklady zasílám emailem. Po přijetí platby obdržíte vstupenku. Těším se na vás!

Máte-li zájem o uspořádání kurzu ve vaší obci/ spolku/ organizaci, můžete mě kontaktovat.

PROGRAM PRO MŠ

S projektem pro zdravé dětské nohy navštěvuji též mateřské školy břeclavského okresu. Návštěva se vždy skládá z krátkého školení pedagogů, hraného příběhu o bolavých nožičkách s ukázkou fyzioterapie v praxi a z pestrého cvičení s řadou pomůcek, které děti velmi baví. 

Věděli jste, že s výměnou chrupu (6. - 7. rok) koresponduje proces kostnatění nohou a dětské nožky se po tomto čase mnohem hůře korigují? Věděli jste, že pro korekci těžších vad nohou je zapotřebí speciálního globálního cvičení a čím dříve se s ním začne, tím lepšího efektu je možné dosáhnout? Opravdu spoustu se toho dá s dětmi provádět v mateřských školách, které jsou tak ideálním prostředím pro změnu, nejen dětských nohou, k lepšímu.

Ptejte se na program ve své MŠ.  

NOVINKA: REBOX TERAPIE!!!

Léčba geniálním přístrojem REBOX-PHYSIO 3 

Pořízen nový terapeutický přístroj! 

Od listopadu 2019 bude v ambulanci dostupná léčba i jeho pomocí.

Velká efektivita v léčbě akutní i chronické bolesti díky okamžitému analgetickému, myorelaxačnímu a antiedematoznímu účinku. Terapie tímto přístrojem je vysoce účinná ve srovnání s jinými metodami fyzikální terapie.

Přístroj je hojně využíván lékaři a fyzioterapeuty v soukromých praxích, nemocnicích i sportovních klubech k léčbě různorodé bolesti pohybového aparátu, svalových spazmů a otoků.

Přesvědčte se o jeho účincích na vlastní kůži. Terapie navíc není časově ani finančně nákladná.

Samostatná Rebox terapie: 10 - 30 minut/ 100 - 300 Kč. 

Terapie může být i součástí globální terapie, dle vyšetření a dohody.


ODBORNÁ MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

Zbavte se otoků, bolestí z pnutí a tlaku ve tkáních, pocitu těžkých končetin a pomerančové kůže způsobené městnáním lymfy ve tkáních díky nedostatečnosti lymfatického systému. Manuální lymfodrenáž rovněž pozitivně ovlivňuje imunitu, trávení, spánek, redukční snahy atd. Mimo jiné se jedná o zcela nebolestivou a velmi příjemnou proceduru, která je úžasně relaxační.

Myslíte, že přístrojová lymfodrenáž umí to co ta ruční? Ani omylem. Postup i výsledky manuální lymfodrenáže jsou s těmi přístrojovými zcela nesrovnatelné. Má-li mit lymfodrenáž skutečné výsledky a léčebný vyznam, je potřeba zvolit tu manuální.

Jedině zkušené ruce a zrak terapeuta dokáží lymfu nespočtem speciálních konkrétních hmatů navést vždy přesně k daným uzlinám a ne ji jen přetlakem hnát nespecificky k ústí lymfosystému. Přesná lokace a stimulace uzlin, stejně jako dostatečný čas a adekvátní tempo jsou pak dalšími podmínkami, úspěšné terapie.

Přijďte se o tom sami přesvědčit.
Např. lymfodrenáž dolních končetin = uvolnění  krční oblasti (vyústění systému) + ošetření podpažních krajin + ošetření hrudní a břišní krajiny + ošetření dolních končetin zepředu + zezadu.. cena 800 Kč

TERAPIE NOHOU AKTIVNÍMI STÉLKAMI

V ambulanci je prováděna korekce vad nohou (vybočených palců, příčně i podélně plochých nohou) na míru zhotovovanými aktivními stélkami.

Tato korekce umožňuje nastavení skeletu nohou do optimálního postavení a podporuje aktivní práci nohou se zapojením požadovaných svalů a tím dochází k úpravě problému, na rozdíl od korekce stélkami pasivními. 

Jedinečné prefabrikáty k výrobě stélek, zn. Formthotics, jsou do ambulance dováženy z Nového Zélandu.

Způsob a posouzení vhodnosti korekce se vždy opírá o výsledky podrobného vyšetření nohou (vč. vyšetření na novém led-podoskopu), kineziologického rozboru a dalších šetření.

Tuto korekci je možné využít u dětí i dospělých, dále je možnost doplnit terapii stélkami o kineziologické tejpování ap.

Cena stélek 250 - 400 Kč, dle spotřebovaného materiálu.