Trápí vás a omezují bolesti pohybového aparátu? Máte vadné držení těla nebo deformity pohybového aparátu? Procházíte vyšetřeními bez nálezu, výsledku a vidiny řešení? Jste unaveni čekáním na termín a doporučení od lékaře ve státním rehabilitačním zařízení? Chcete vědět jak si správně nastavit a zařídit pracovní, školní či domácí prostředí? Rádi byste se věnovali sportu a nesekali v něm zásadní chyby, předcházeli zraněním a rozvíjeli své sportovní výkony? Potřebujete zatočit s nadváhou, obezitou, celulitidou a otoky?  Chcete zpříjemnit těhotenstký čas, odstranit či zmírnit potíže v jeho průběhu, připravit se na porod či se po porodu navrátit do optimálního stavu? Trápí vás bolesti nohou, deformity palců či špatný stav kleneb? Potřebujete poradit s výběrem vhodné obuvi konkrétně pro své nohy? Nebo prostě potřebujete zpomalit, zregenerovat, zrelaxovat?


Svěřte se do mých rukou! 

MŮJ PŘÍSTUP


Zabývám se diagnostikou, prevencí a léčbou poruch lidského pohybového systému. Ve své praxi vycházím z anatomických, fyziologických a  biomechanických zákonitostí, poznatků z vývojové kineziologie člověka a jednotlivých medicínských oborů. 

Kladu důraz na komplexní přístup. Lidské tělo je velmi složité a je nutné jej chápat jako celek, protože všechny jeho části jsou spolu nějakým způsobem propojeny. Problémy se většinou řetězí v typických vzorcích a bývají často výsledkem působení mnoha faktorů v čase. Velkou roli hrají naše anatomické předpoklady, kvalita psychomotorického vývoje a pohybových vzorů v cns, působení zátěže v čase atd.  Navenek se většinou ozve bolest či dysfunkce určité partie, ale podstata problému je často hlubší a globální a přesně takové musí být i řešení, má-li být léčba efektivní. Zkrátka zakopaný pes je většinou jinde než v místě projevu obtíží a je proto nezbytné porozumět všem vazbám, umět objasnit skutečnou příčinu problému, nevěnovat se jen ,,špičce ledovce". 

S každým pracuji zcela individuálně a tvořím terapeutický plán na míru. Nejsem limitována vedením a časem, délku návštěvy plánuji dle své rozvahy. Mám-li k dispozici lékařské zprávy, studuji nálezy a začleňuji je do diagnostiky, toto velmi vítám.

Samozřejmostí je pro mě objasnění nálezu, vysvětlení podstaty obtíží a nabídky možností všech řešení. Nebudete jen figurkou nějaké pasivní terapie, ale skutečně pochopíte v čem spočívá problém, budete si umět poradit v mnohých situacích a všech obtíží se postupně zbavíte. A já k tomu velmi ráda léčebně přispěji vším co umím! 

Pracuji s dospělými a dětmi od 2 let.


TECHNIKY MNOU POUŽÍVANÉ


K vyšetření používám osvědčené diagnostické metody a postupy. K dispozici mám základní fyzioterapeutické nástroje a přístroje, navíc také certifikovanou váhu se schopností impedančního měření procenta tělesného tuku a svalové hmoty či led-podoskop pro kvalitní diagnostiku nohou.  

Z léčebných postupů využívám techniky ošetření měkkých tkání, mobilizace, trakce, techniky postizometrické relaxace, antigravitační relaxace, klasické, sportovní, těhotenské masáže, reflexní a vazivové masáže, manuální lymfodrenáže (podle MUDr. Bechyně), koncept spirální stabilizace (neboli SM systému MUDr. Smíška), cvičení dle vývojových řad - koncept dynamické neuromuskulární stabilizace (dle prof. Koláře), senzomotorická cvičení, cvičení s využitím nestabilních ploch, cvičení s pružnými tahy, cvičení v závěsném posilovacím systému, kineziotaping, lymfotaping, infračervené záření, terapii přístrojem Rebox a další.

SPOLUPRÁCE


Spolupracuji s jednotlivci, firmami, skupinami, spolky, týmy, organizacemi...  Nebojte se mě oslovit s poptávkou konkrétního programu, jsem schopná vám jej připravit na míru.

Realizuji přednášky, workshopy, skupinová cvičení.