Trápí vás bolesti pohybového aparátu? Jsou analgetika součástí vašeho jídelníčku? Omezujete se ve svých oblíbených aktivitách? Trápí vás vadné držení těla nebo deformity pohybového aparátu? Procházíte vyšetřeními bez nálezu, výsledku a vidiny řešení? Jste unaveni čekáním na termín a doporučení od lékaře ve státním rehabilitačním zařízení? Potřebujete upravit pracovní, školní prostředí? Chcete zlepšit své sportovní výkony? Trápí vás nadváha, obezita, otoky? Chcete si nechat vyšetřit nohy a řešit jejich vady? Nebo prostě potřebujete zpomalit, zregenerovat, zrelaxovat?


Svěřte se do mých rukou! 

MŮJ PŘÍSTUP


Zabývám se diagnostikou, prevencí a léčbou poruch lidského pohybového systému. Ve své praxi vycházím z anatomických, fyziologických a  biomechanických zákonitostí, poznatků z vývojové kineziologie člověka a jednotlivých medicínských oborů. 

Kladu důraz na komplexní přístup. Lidské tělo je velmi složité a je nutné jej chápat jako celek, protože všechny jeho části jsou spolu nějakým způsobem propojeny. Problémy se většinou řetězí v typických vzorcích a bývají často výsledkem působení mnoha faktorů v čase. Účtují se nám naše anatomické predpoklady, kvalita psychomotorického vývoje a pohybových vzorů v cns, zátěž atd.  Navenek se většinou ozve bolest či dysfunkce určité partie, ale podstata problému je často hlubší a globální a přesně takové musí být i řešení, má-li být léčba efektivní. Zkrátka zakopaný pes je většinou jinde než v místě projevu obtíží a je proto nezbytné porozumět všem vazbám, umět objasnit skutečnou příčinu problému, nevěnovat se jen ,,špičce ledovce". 

S každým pracuji zcela individuálně a tvořím terapeutický plán na míru. Nejsem limitována vedením a časem, délku návštěvy plánuji dle své rozvahy. Mám-li k dispozici lékařské zprávy, studuji nálezy a začleňuji je do diagnostiky, toto velmi vítám.

Samozřejmostí je pro mě objasnění nálezu, vysvětlení podstaty obtíží a nabídky možností všech řešení. Nebudete jen figurkou nějaké pasivní terapie, ale skutečně pochopíte v čem spočívá problém, budete si umět poradit v mnohých situacích a všech obtíží se postupně zbavíte. A já k tomu velmi ráda léčebně přispěji vším co umím! 


TECHNIKY MNOU POUŽÍVANÉ


K vyšetření používám osvědčené diagnostické metody a postupy. K dispozici mám základní fyzioterapeutické nástroje, ale také certifikovanou váhu se schopností impedančního měření procenta tělesného tuku a svalové hmoty či nový led-podoskop pro diagnostiku nohou.  

Z léčebných postupů využívám techniky ošetření měkkých tkání, mobilizace, trakce, techniky postizometrické relaxace, antigravitační relaxace, klasické, sportovní, těhotenské masáže, reflexní a vazivové masáže, manuální lymfodrenáže (podle MUDr. Bechyně), koncept spirální stabilizace (neboli SM systému MUDr. Smíška), cvičení dle vývojových řad - koncept dynamické neuromuskulární stabilizace (dle prof. Koláře), senzomotorická cvičení, cvičení s využitím nestabilních ploch, cvičení s pružnými tahy, cvičení v závěsném posilovacím systému, kineziotaping, lymfotaping, infračervené záření, terapii přístrojem Rebox a další.

SPOLUPRÁCE


Spolupracuji s jednotlivci, firmami, skupinami, spolky, týmy, organizacemi...  nebojte se mě oslovit s dotazem, žádostí, poptávkou. Jsem schopná připravit program na míru.

Realizuji přednášky, workshopy, skupinová cvičení. 

Pracuji v ordinaci i v terénu, mohu dojet až za vámi.